9 elu | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

9 elu

jaga
50 min|Noorele, Täiskasvanule|Ovaalsaal

Mis on see luuletaja luule?
See on: kui mõtled elule
ja millelegi muule.
Mis on see inimese osa
siin laias ilmas?
End mitte ära magada.
Pea seda silmas.

              Juhan Viiding

Lase olla, nagu on:
oma nägu kallis on.
Võõral võõras nägu on:
lase olla, nagu on!
See, kes kukub, kägu on
See on hunt, kes hallis on.
Lase olla, nagu on:
oma nägu kallis on.

             Andres Ehin

Eesti Noorsooteatri noortestuudio praegune lend käib koos teist aastat ja valmistub lõpulavastuseks, mis ammutab inspiratsiooni Jüri Üdi ja Juhan Viidingu ning Andres Ehini luulest.

Pealkirja „9 elu” taga otsime vastuseid küsimustele: kes on inimene täna, millest ta koosneb, kuidas ta selliseks on kujunenud, milliseks see maailma on muutnud ja mis kõige tähtsam – mis on see minu osa selles tervikus. Kuidas leida oma nägu ja leppida sellega, et võõral võõras nägu on? Ning kõike arvesse võttes – kuidas elada nii, et ennast ja ümbritsevat maailma mitte ära magada ja anda panus, et see oleks parem paik meile kõigile?

Meie stuudio näitlejad on imelises eas – nii palju on avastada, mõtestada ja ümber mõtestada. Igaühel on võimalus elada vähemalt üheksa elu ja leida üles see oma tee. Ehini ja Üdi/Viidingu luuletused, oma sürreaalse maailma ja terava mõttega, pakuvad selleks universaalset hingepeeglit.

Rohkete mänguvahenditega visuaalteater (materjali-, objekti-, nuku-, füüsiline ja multimeediateater) toetab sisulist taotlust – võtta tervik algosakesteks, et seejärel taas osahaaval kokku koguda ja leida tulevikku jaatav perspektiiv.

Noortestuudiole on andnud tunde läbi kahe aasta Doris Tislar, Laura Kukk, Maria Ehrenberg, Laura Nõlvak, Getter Meresmaa, Taavi Tõnisson, Hardi Möller, Steffi Pähn, Mirko Rajas, Leino Rei

Fotod: Mirko Rajas ja Targo Miilimaa

Mängivad

Noortestuudio näitlejad Herta Marie Aadli, Marta Liise Demjanov, Reelika Kullamaa, Lauren Etverk, Marta Oru, Mia Johanna Tartu, Marie Teppart, Astrid Ulpus, Mirjam Äkke