Arabella, mereröövli tütar | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Arabella, mereröövli tütar

jaga
kahes vaatuses|Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Ferdinandi saal

„Arabella, mereröövli tütar” on lugu täis põnevust ja ootamatusi, headuse ja kurjuse võitlust, julmust ja halastust, armastust ja andestust.  

Sündmustik saab alguse mereröövlilaeval Skorpion, mille kapten on kurikuulus Taaniel Tina, kellega ühes seilab merd tütar Arabella. Laeval elatakse tavapärast verist röövlielu, kus kõige tähtsamaks on võim, kuld, kalliskivid, rumm.... 

Lugu võtab ootamatu pöörde, kui Arabella käsul tõmmatakse pardale merehätta jäänud rändaja Hassan, kes toob oma olemuse, tegevuse ja sõnadega tüdruku teadvusse mõtte headuse, halastuse ja armastuse võimalikkusest. Kui Arabella langeb reetmise tõttu teise võimsa mereröövli Raudpatsi vangi, seisab Taaniel silmitsi valikuga: kas jätkata endistviisi või päästa oma tõeline varandus.  

Visuaalteatri vahendeid kasutav lavastus viib publiku tõeliselt pöörasele sõidule, kus tuleb võidelda halastamatu mere äkiliste meelemuutuste ja verehimuliste rivaalidega. Seiklus viib mitmete lootustandvate kohtumiste ja ootamatusi täis olukordadeni. Ent raskeim teekond toimub tegelastes endis, kes peavad lõplikult otsustama, mis siin elus päriselt väärtuslik on.  

Mängivad

Alice Siil, Risto Vaidla, Jevgeni Moissejenko, Katri Pekri, Lee Trei, Karl Sakrits, Ott Aardam (Theatrum) 

Mängukava