Püha Jõe kättemaks | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Püha Jõe kättemaks

jaga
Noorele, Täiskasvanule|Väike saal

Kõu müristab.   
Vesi sosistab.  
Õhk on imedest raske.  

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 32. lennu lavastajate ja näitlejate esimene diplomitöö „Püha Jõe kättemaks” valmib Aino Kallase samanimelise jutustuse ainetel. Teose aluseks on 1640. aastatel aset leidnud pärisloolised sündmused Võhandu jõe ääres. 

Meister Adam Dörffer kutsutakse Võhandu jõele vesiveskit ehitama. Siinne rahvas usub aga, et Võhandu jõgi on püha ja voolu takistamine ning välja vihastamine toob põua ja ikalduse. Veskiehitus lükatakse rahva vastupanust hoolimata käima ja nii põrkuvad jõe kallastel kaks erinevat tõde.  

Miks me ei salli seda, mida me ei hooma? Miks raiume kangekaelselt edasi isegi siis, kui mõistame, et meil ei ole õigus? Kas inimene, kes seisab võtmeta igaveste mõistatuste ees suudab tunnistada oma teadmiste kehvust?  

„Aga inimese vaim, kes sa nagu tõuk palgi all kogu oma ajaliku elu tõngud, mida tead sina? Kas võid sa maailmamere kuristikud kuivaks lasta ja selle hauad läbi uurida? Kas võid sa maakoore nagu oherdiga läbi puurida ja selle sügavusse pilku heita?” – Aino Kallas, „Püha Jõe kättemaks” 

Eesti Noorsooteatri ja EMTA lavakunstikooli koostöölavastus. 
 

Mängivad

Mirjam Aavakivi, Erling Eding, Erik Hermaküla, Joonas Koff, Eliis-Maria Koit, Mauri Liiv, Mattias Nurga, Uku Pokk, Alex Paul Pukk, Katarina Sits, Carolyn Veensalu 

Mängukava