Näitus „Teatrinuku anatoomia” | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Näitus „Teatrinuku anatoomia”

jaga
Väikelapsele, Koolieelikule, Koolilapsele

Kas oled kunagi mõelnud, millistest materjalidest koosneb üks teatrinukk? Kas teatrinukul on siseelundid? Mis moodustab teatrinuku skeleti?

Näitusele „Teatrinuku anatoomia” on valitud kaheksa teatrinukku, mis sarnanevad rohkem või vähem inimestega. Nii on võimalik inimkehaga võrreldes vaadelda, kuidas saab teatrinukul kujutada luustikku, lihaseid, siseelundeid, nahka, juukseid, silmi ja koguni hambaid.

Võib öelda, et teatrinukke saab teha ükskõik millest. Nukumeistrite töölaualt võib leida materjale, mis on püsinud samad läbi aastakümnete, kuid kasutusel on ka mitmeid uusi, tänapäevaseid materjale. 

Kaheksast teatrinukust on tehtud läbivalgustus ehk röntgenpilt, mis võimaldab näha läbi nuku väliskesta ning tuua lisaks erinevatele materjalidele esile nuku kehaosade liitekohad ja keerukamad mehaanikad. Kui võrrelda täitsa terve inimese röntgenpilti teatrinuku omaga, võib viimast pildi põhjal üpriski „haigeks” pidada. Mõne nuku röntgenpilt sarnaneb kopsupõletikku põdeva inimese kopsupildiga ning kohati tundub, et mõni nukk on läbi teinud lausa mitmeid raskeid operatsioone.  

Käesoleva näitusega avame teatrinukkude valmistamise telgitaguseid ning avastame kõiksuguste materjalide rohkeid võimalusi. Näitust saadab helimaastik, mis on loodud erinevast materjalist nukkude liikumise häältest. 
 

Kuraatorid: Gerli Mägi, Iti Niinemets 
Toimetaja: Sirlen Rekkor 
Tõlkija: Liisa Luhakivi 
Graafiline disain: Helmi-Elfriede Arrak  
Tänud: Annika Aedma, Kent Joosep, Karmen-Eliise Kiidron, Kata Lige, Laura Linna, Helena Läks, Piia-Berta Piir-Kuusmik, Anni Rajas, Indrek Rammus, Karl Sakrits, Deniss Zavjalov, Margus Tamme, Tarvi Toome, Evelin Vassar, Mait Visnapuu

Meediakajastus