Eesti Noorsooteatris esietendub Johan Elmi lavastus „Kasvav kuu” | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Eesti Noorsooteatris esietendub Johan Elmi lavastus „Kasvav kuu”

jaga
24. Oktoober 2023 | 10:44

Eesti Noorsooteatri Ferdinandi saalis esietendub pühapäeval, 29. oktoobril Johan Elmi dramatiseeritud ja lavastatud „Kasvav kuu”, mis räägib elujanust ja tingimusteta armastusest.

„Kasvav kuu” on lugu kahest vennast, Edist ja Joest, kes püüavad mõista, miks nende elud on jõudnud sellesse punkti, kus nad on. Mida on nad valesti teinud? Mida õigesti?

17-aastane Joe saab oma vanemalt vennalt ootamatu kirja. Ed on olnud kümme aastat vangis. Joe otsustab kõik muu kõrvale heita ja sõita võõrasse osariiki, et vennal vanglas külas käia ning veeta koos viimased nädalad enne seda, kui viiakse täide Edi surmanuhtlus. Jutustada ühist elulugu, püüdes mõista ennast, oma vanemaid, oma hirme ja lootusi. 

Lavastaja Johan Elmi sõnul räägib see lugu tema jaoks ennekõike elujanust: „Meil ei ole õnneks surmanuhtlust ega Ameerika seadusi, aga me kõik teame, mis tunne on kellestki ilma jääda. Me oleme kogenud rasket lapsepõlve, unistuste purunemist, vabadusest ilma jäämist, lootusetust. Ja me kõik vajame, et meie elul oleks siht, et me tunneksime, et meie siinveedetud ajal on väärtus. See lugu kõigest sellest räägibki. Väga inimlikest, universaalsetest, ürgsetest tungidest. Tingimusteta armastusest. Ameerika seadused ja olukord, milles tegelased on, toob needsamad teemad lihtsalt väga intensiivselt esile. See lugu räägib elujanust. Sellest, et me pole ainult need halvad asjad, mis meiega juhtunud on. Me oleme teised asjad ka.”

Lavastus põhineb Sarah Crossani romaanil „Moonrise”, mis ilmus 2020. aastal Kristina Uluotsa tõlkes ka eesti keeles, pealkirjaga „Kuutõus”.

Mängivad Mart Müürisepp, Joosep Uus ja Laura Kukk.

Kunstnik Eugen Tamberg, helilooja Kirill Havanski, liikumiskonsultant Hanna Junti, valguskunstnik Karmen Tellisaar(Endla). Noortele (14+) ja täiskasvanutele. 

Veel uudiseid