Noorsooteatri seikluslik suvelavastus „Lahenduste ministeerium” kutsub külvama headust | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Noorsooteatri seikluslik suvelavastus „Lahenduste ministeerium” kutsub külvama headust

jaga
21. Mai 2024 | 11:55

26. mail esietendub Eesti Noorsooteatri Ferdinandi saalis Taavi Tõnissoni uuslavastus „Lahenduste ministeerium”, mis keskendub küsimusele, kuidas maailma paremaks muuta ja mida me ise saame teha selleks, et elu oleks parem, turvalisem ja rõõmsam.

Varateismelise Niina kätte satub pooljuhuslikult kiri poisilt, kes kiusajate vastu abi leidmiseks pöördub lahenduste ministeeriumi poole. Ehkki Niina pole sellisest ministeeriumist kuulnudki, hakkab asi teda huvitama ja ta otsustab poissi aidata. Parima sõbra ja lähima võitluskaaslase seltsis asub Niina poissi kiusajate käest päästma. See lihtne otsus käivitab seikluse, mis haarab isegi rahvusvahelist tasandit. Mis koht on lahenduste ministeerium? Kas selline organisatsioon üldse eksisteerib? See ja paljud teised küsimused leiavad noorte seikluse käigus vastuse ja nii mõnigi mure saab lahendatud.

Lavastaja Taavi Tõnissoni sõnul on „Lahenduste ministeerium” kahtlemata suvine seikluslugu, aga siiski ka midagi palju enamat. „See on püüd parema ja turvalisema maailma poole, milles igaühele leidub ruumi ja milles lähtutakse põhimõttest, et kellelgi pole õigust teisi isikliku hüve saavutamise nimel alla suruda. Praegusel turbulentsel ajal kuluks meile üks lahenduste ministeerium hädasti ära. Keegi, kes nagu meie loo peategelased püüab isiklikku kasu tagaplaanile jättes päriselt teise heaks midagi ära teha. Suured muutused saavad alguse väikestest tegudest. Ja on meie endi valida, millises suunas me maailm liigub. Kas pimeduse või valguse poole,” rääkis lavastaja.

„Minu jaoks on hästi ilus mõte, et Eesti Noorsooteater läheb sel suvel üle Eesti levitama „Lahenduste ministeeriumi” sõnumit. Mängime kohtades, kuhu me hooaja sees nii tihti ei jõua ja sestap teeb kohtumine uue publikuga sel korral erakordselt suurt rõõmu,” rääkis Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas. „Läbi huumori võib öelda, et see on üks suvine headuse kampaania, et anda nii noorele kui vanemale vaatajale üks pisike aegruum, milles ühiselt aeg maha võtta, lavastusele kaasa elada ja muuta oma suvi sisukamaks, mängulisemaks ja helgemaks.”

„Lahenduste ministeerium” põhineb Hollandi kirjaniku Sanne Rooseboomi samanimelisel jutustusel, mis ilmus eesti keeles 2022. aastal Vahur Aabramsi tõlkes.

Lavastuse esietendusel viibib ka autor Sanne Rooseboom, kelle osalusel toimub ühtlasi 26. mail kell 12.00 algav Noorsooteatri taskuhäälingu saate avalik salvestus, kus Rooseboomiga vestleb Taavi Tõnisson.

Lavastuses mängivad Maria Ehrenberg, Alice Siil (EMTA lavakunstikool), Laura Kukk, Laura Nõlvak, Hardi Möller ja Mart Müürisepp.

Jutustuse dramatiseeris Siret Campbell, kunstnikutöö on teinud Kristel Maamägi, kaasates tänavakunstniku Ats Allaste ja valguskunstniku Targo Miilimaa. Lisaks helilooja Liina Sumerale on lavastuse muusika loomisesse kaasatud Eik Erik Sikk (EiK) ja produtsendid Maris Pihlap ning Mattias Tirmaste.

Suvel mängitakse lavastust kuueteistkümnes mängupaigas üle Eesti: Kose lauluväljak, Kadrina laululava, Tartu laululava, Rapla laululava, Lihula laululava, Kuressaare lossihoov, Kärdla laululava, Märjamaa lauluväljak, Viljandi lauluväljak, Võru Kandle aed, Paide vallimägi, Rakvere vallimägi, Suure-Jaani lauluväljak, Rõuge Ööbikuoru laululava, Aruküla laululava, Haapsalu kultuurikeskus.

Fotod lavastuse proovidest: Kalev Lilleorg

Veel uudiseid