Pärnu Muuseumis avati Nukuteatrimuuseumi rändnäitus  | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Pärnu Muuseumis avati Nukuteatrimuuseumi rändnäitus 

jaga
28. September 2023 | 12:43

Alates tänasest, 28. septembrist on Pärnu Muuseumis avatud Nukuteatrimuuseumi rändnäitus „Teatrinukkude võlumaailm”, mis on lühivorm Nukuteatrimuuseumi püsiekspositsioonist. 

Eesti Noorsooteatri juurde kuuluv Nukuteatrimuuseum, mis asub Tallinna vanalinnas, on koduks üle kaheksasajale kunagi laval üles astunud teatrinukule. „Teatrinukkude võlumaailm” on lühivorm Nukuteatrimuuseumi püsiekspositsioonist, pakkudes sellega sarnaselt teadmisi ajaloost, võimalust mängida ise teatrinukkudega ning tutvuda lavastust ettevalmistava protsessiga. 

Nukuteatrimuuseumi juhataja ja näituse projektijuhi Iti Niinemetsa sõnul tekkis rändnäituse idee Põlvas töötuba korraldades. „Paljud töötoas osalenud lapsed teadsid meie muuseumit hästi, kuid ei olnud kunagi siin käinud. Tekkis idee minna ise muuseumiga ka nende juurde, kes asuvad Tallinnast kaugel,” meenutas ta.

Sarnaselt Nukuteatrimuuseumi püsiekspositsioonile tutvustab ka rändnäitus kõige enam levinud nukuliike – varjunukke, lauanukke, käpiknukke, varrasnukke ja marionette –, mida esindavad näited Nukuteatri (tänase Eesti Noorsooteatri) kunagistest lavastustest. Enamjaolt on tegemist väärtuslike originaalnukkude koopiatega, mille on valmistanud rändnäituse jaoks Noorsooteatri nukumeistrid. Näitusele on valitud nukke seitsmest erinevast kümnendist ning nukuvalik peegeldab teatri endisi ning praegusi kunstilisi juhte ja peakunstnikke.

„Teatrinukkude võlumaailm” jääb Pärnu Muuseumis avatuks kuni 2024. aasta 7. jaanuarini, misjärel rändab näitus edasi Tartusse.

Rändnäitus „Teatrinukkude võlumaailm”. Lastele, noortele ja täiskasvanutele. Kuraator Gerli Mägi, projektijuht Iti Niinemets, näituse kujundus ja teostus Loovagentuur PULT, toimetaja Helena Läks, brošüüri kujundus Helmi-Elfriede Arrak, tõlked Liisa Luhakivi ja Rukkilille Tõlkebüroo, nukkude koopiad valmistasid Andres Josing, Annika Aedma, Evelin Vassar, Mihkel Vooglaid, Urmas Soosalu; nukkude graafilised joonistused Laura Linna. 

 

 

Veel uudiseid