Lahenduste ministeerium | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Lahenduste ministeerium

jaga
ühes vaatuses u 1 h 45 min|Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Ferdinandi saal

Eesti Noorsooteatri suvelavastus „Lahenduste ministeerium” keskendub küsimusele, kuidas maailma paremaks muuta ja mida me ise saame selleks teha, et elu oleks parem, turvalisem, rõõmsam. Vahel ei aita muu, kui ohjad enda kätte haarata, sest hädasolijat tuleb aidata. Maksku, mis maksab. Headus võidab. Alati!

Lavastus põhineb Hollandi nüüdisaegse lastekirjaniku Sanne Rooseboomi jutustusel „Lahenduste ministeerium”, mis võlub oma värvikate tegelaste, universaalsuse ja vahetu optimismiga. Ajal, mil maailmas muutub kõik aina keerulisemaks, leidub keegi, kes julgeb astuda vastu ülekohtule ja kurjusele, keegi, kes pakub lahendusi, seejuures iseendale tähelepanu tõmbamata.

Varateismelise Niina kätte satub pooljuhuslikult kiri poisilt, kes kiusajate vastu abi leidmiseks pöördub lahenduste ministeeriumi poole. Ehkki Niina pole sellisest ministeeriumist kuulnudki, hakkab asi teda huvitama ja ta otsustab poissi aidata. Parima sõbra ja lähima võitluskaaslase seltsis asub Niina poissi kiusajate käest päästma. See lihtne otsus käivitab seikluse, mis haarab isegi rahvusvahelist tasandit. Mis koht on lahenduste ministeerium? Kas selline organisatsioon üldse eksisteerib? See ja paljud teised küsimused leiavad noorte seikluse käigus vastuse ja nii mõnigi mure saab lahendatud.

2024. aasta suvel mängime lavastust mängupaikades üle Eesti:

08.06 – Kose lauluväljak
09.06 – Kadrina laululava

15.06 – Tartu laululava
16.06 – Rapla laululava
28.06 – Lihula laululava
29.06 – Kuressaare lossihoov
30.06 – Kärdla laululava
04.07 – Märjamaa lauluväljak
05.07 – Viljandi lauluväljak
06.07 – Võru Kandle aed
07.07 – Paide vallimägi
11.07 – Rakvere vallimägi
12.07 – Suure-Jaani lauluväljak
13.07 – Rõuge Ööbikuoru laululava
14.07 – Aruküla laululava
25.08 – Haapsalu kultuurikeskus

NB! Etendused toimuvad vabas õhus (v.a. Haapsalu etendus). Palume kaasa võtta istumisalused ning riietuda ilmastikule vastavalt. 

Teatrit sõidutab suvetuuril Elke!

Fotod: Siim Vahur, Sabine Burger

 

 

Mängivad

Maria Ehrenberg, Alice Siil, Laura Kukk, Laura Nõlvak, Hardi Möller, Mart Müürisepp

Meediakajastus

Mängukava