Esietendub helge ja fantaasiarikas lastelavastus | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Esietendub helge ja fantaasiarikas lastelavastus

jaga
25. Aprill 2022 | 12:46

Laupäeval, 30. aprillil esietendub Eesti Noorsooteatri Ferdinandi saalis helge ja fantaasiaküllane lastalavastus „Eveline ja Mina”, mille toob lavale Kersti Heinloo külalisena Eesti Draamateatrist.

Fantaasialavastus mõtiskleb humoorikalt ja mänguliselt sõpruse, vastutuse ja julguse üle. Näitab, et igas inimeses peitub originaalne looja ja fantasöör. Samas juhib lavastus tähelepanu asjaolule, et maailma loomisega kaasneb ka vastutus. Mõtetel ja sõnadel on suur jõud, mistõttu tuleb oma soovide suhtes olla väga tähelepanelik.

Kersti Heinloo ja Noorsooteatri kirjandustoimetaja Kati Kuusemetsa kirjutatud loos kohtub väike Eveline enda peas sündinud olendite ja iseendaga ootamatutes olukordades, õppides nii tundma ümbritsevat uue nurga alt. Fantaasiarikka lavastuse kunstnikuks on Kristjan Suits Tallinna Linnateatrist.

„Praegusel ajal eriti tunnen vastutust ja soovi pakkuda lastele just midagi värviküllast ja sädelevat ning näitlejatele laval ja vaatajatele saalis palju lustimist,” ütles lavastaja Kersti Heinloo. „Lavastuses on lisaks helgusele ka põnevust ja keerukaid olukordi, kuid tänu tegelaste taiplikkusele leitakse lahendused.”

Lavastuse tõukeks ja inspiratsiooniallikaks on Eestis tegutsenud saksa soost kunstnik paruness Eveline von Maydell (1890–1962), kelle käte vahel vormus ilmetust paberist muinasjutumaailm täis ebatavalisi tegelasi ja kummalisi keskkondi. Näidendi autoreid köitis oskus luua kõigile tuntud lihtsate vahenditega kauneid ja fantaasiaküllaseid maailmu. Sellest ka lavastuse juhtmõte – kui sul on pliiats, kui sul on paber ja kui sul on mõte, on sul juba terve maailm.

Lavastaja Kersti Heinloo (Eesti Draamateater), dramaturgid Kersti Heinloo ja Kati Kuusemets, laulusõnade autorid Laur Lomper ja Kersti Heinloo, kunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater), valguskunstnik Rene Liivamägi, helilooja ja helikujundaja Veiko Tubin, liikumisjuht Raho Aadla. Mängivad Mait Joorits, Laura Kukk, Mart Müürisepp, Karl Sakrits ja Kaisa Selde.

Ühevaatuseline lavastus „Eveline ja Mina” on suunatud lastele alates 7. eluaastast ja esietendub 30. aprillil 2022 Ferdinandi saalis.

„Eveline ja Mina” on seitsmes teatri 70. hooajal lavale jõudev uuslavastus. Sügisel esietendusid A.H. Tammsaare „Poiss ja liblik” (lav. Leino Rei), Eugene Ionesco „Ninasarvik” (lav. Sander Pukk), Ernst Peterson-Särgava „Ennemuistsed jutud Reinuvader Rebasest” (lav. Anne Türnpu), tänavu jaanuaris EMTA lavakunstikooli 30. lennu bakalaureuselavastus „Sihtisid pole sel sillal” (lav. Mirko Rajas) ja veebruaris Astrid Lindgreni „Röövlitütar Ronja”  (lav. Taavi Tõnisson). Aprilli alguses esietendus sõnadeta visuaalteatrilavastus „Sinel” (lav. Daniil Zandberg) Nikolai Gogoli jutustuse põhjal. Hooaja viimase uuslavastusena jõuab juunis vaatajate ette suvelavastus „Hommikuvalgus” Eva ja Indrek Koffi sulest (lav. Mirko Rajas). 27.–29. maini toimuv Balti visuaalteatri esitlusfestival tutvustab Leedu, Läti ja Eesti visuaalteatrit nii kohalikule publikule kui ka rahvusvaheliste festivalide korraldajatele.

Veel uudiseid