Warning: Undefined variable $mobile in /data01/virt500/domeenid/www.eestinoorsooteater.ee/htdocs/teatripaev/formfunc.php on line 2
Koolinoorte teatripäev

Piip ja Tuut Teater - „KING NR 39”

1.–6. klass

Koht: Piip ja Tuut Teater, Toom-Kooli 13, Tallinn

Aeg: 18.00–20.00 (ühe vaheajaga)

See on lugu seiklushimulisest poisist, kes satub ootamatute sündmuste keerisesse, mille käigus kohtub värvikate tegelastega, kogeb esimest armumist ja leiab uue sõbra. On põnevust ja mõistatusi, unistamisi ja nalja.

Teatripäeva puhul sooduspilet 10 eurot!

Piletid siit. 

Sooduspileti ostmiseks tuleb esmalt valida pilet, kogus, seejärel valida soodustus: teatripäev ja sisestada kood 1503, seejärel muutub ka pileti hind.

Täpsem info lavastuse kohta: piipjatuut.ee/lavastused/king-nr-39
Eesti Draamateater - „LOHE NEEDUS”

1. –5. klass

Koht: Eesti Draamateater, suur saal

Etendus: 18.00–19.40 (ühe vaheajaga)

Lavastus on loodud Helen Käiti samanimelise raamatu ainetel. Peategelased Janne ja Joosep leiavad müstilise loitsuraamatu, mis võtab õe ja venna endaga kaasa võlumaailma. Lapsed avastavad end kummalises Regnumi kuningriigis. Peagi selgub aga kohutav tõde – Regnumi kuningriik on aastasadu kannatanud lohe needuse all. Igal aastal nõuab lohe endale riigi kõige ilusama tüdruku ning kui ta oma ohvrit ei saa, hävitab ta terveid linnu ja külasid. Nüüd ootab kogu rahvas, et just Janne ja Joosep needusele lõpu teeksid! Õde-venda ootab ees hirmuäratav seiklus täis võlukunsti, fantastilisi olendeid ja suuri eneseületusi.


Eesti Draamateater - „OH JUMAL”

Koht: Eesti Draamateater, väike saal

Etendus: 19.00–21.05 (ühe vaheajaga) 

Intelligentset huumorit täis näitemäng, mille keskmes on psühholoog nimega Ingel. Ühel päeval tuleb Ingli vastuvõtule patsient, kes palub end nimetada „Jotiks”. Õige pea selgub, et tegu on vanajumala endaga. Jumalal on sügav depressioon ning vaid Ingel saab teda aidata. Kuidas veenda Jumalat, et ta ei hävitaks kõike, mis ta eales loonud on? Kuidas aidata ja lohutada kedagi, kellele tahaks ainult etteheiteid teha?

Täpsem info, piletid: draamateater.ee/lavastus/oh-jumal


Eesti Noorsooteater - „MIKS ME VARASTASIME AUTO”

Noortele ja täiskasvanutele

Koht: Eesti Noorsooteater, Ferdinandi saal

Etendus: 18.00–21.00 (ühe vaheajaga)

„Miks me varastasime auto” peategelaseks on eraklik teismeline Maik Klingenberg, kelle kodune elu pole kiita. Maiki üksluiselt ja küllaltki õnnetult kulgev elu lööb kihama, kui tema klassi tuleb vene päritolu sisserändaja Andrei Tšihhatšov. Asotsiaalse välimusega Tšikk on segane tüüp, keda ei huvita kellegi arvamus, ei klassikaaslaste ega õpetajate oma. Külma rahuga talub ta õpetajate noomimist ja kaaslaste pilkeid. Kahe justkui „elust välja jäänud” ning täiesti vastandliku noormehe teed ristuvad. Muserdunud Maik võtab vastu ootamatult külla tulnud Tšiki pakkumise „laenatud” autoga mõned tiirud teha. Peagi avastavad poisid end autoga mööda Saksamaad ringi sõitmas, ilma mobiilide, kaartide ja kindla suunata. See on teekond iseendasse läbi erakordse ning äärmuslikult mängulise olukorra, kuhu poisid end asetavad. Vale oleks öelda, et kõik muutub, aga vale oleks ka väita, et sellest hetkest ei muutu nende elu täielikult. Aga esialgu tundub, et nad on lihtsalt väga suures, päris tõesti väga suures jamas.

Täpsem info, piletid: noorsooteater.ee/et/miks-me-varastasime-auto

Kellerteater - „SKISO”

10. –12. klass

Koht: Kellerteater, Uus 37

Aeg: 19.00–21.30 (koos ühe vaheajaga)

„Skiso“ on psühholoogiline triller, mis on inspireeritud „Plainfield guuli“ Edward Theodore Gleini elust, Robert Blochi loost „Psycho“ ja Alfred Hitchcocki samanimelisest filmist. Kellerteatrile sobival viisil uurib lavastus, mis võis toimuda oma elu psu?hhiaatriakliinikus lõpetanud Ed Geini peas, ning kompab hägusaid piire elavate ja surnute maailma vahel.

Täpsem info, piletid: kellerteater.ee/lavastused/skiso

Tallinna Linnateater - „TUNDE-MÄRGID”

10.–12.klass

Koht: Salme Kultuurikeskuse suur lava

Etendus: 19.00

Kas pole nii, et lapsevanemad programmeerivad oma lapsi elus (mitte) hakkama saama? Tegelikult me ju ei tea, kuidas lapsi kasvatada. Me imestame, et oleme ise üldse täiskasvanuks saanud ja meil on lapsed. Me ei plaani kasvatada oma lapsi nii, nagu meid kasvatati, aga teeme seda ometi. Igas vanainimeses on alles segaduses laps, kes ei saa aru, kuidas see maailm toimib. Ja igas lapses on väike vanainimene, kes saab maailmast palju paremini aru kui tema vanemad.

Esietendus 4. märtsil 2023.

Täpsem info, piletid: linnateater.ee/lavastused/tunde-margid

VAT Teater - „#KAOTAMINDÄRA”

Vanusele 12+

Koht: VAT Teater, Sakala 3 Teatrimaja suur saal

Etendused: 11.00–12.20; 14.00–15.20

Jäljetult kaob 7-aastane Karl. Aastaid hiljem ilmub ta ühtäkki jälle välja, kuid perekonna rõõmu varjutavad mitmed murettekitavad küsimused. Kus oli Karl kõik need aastad? Mida on ta pidanud üle elama? Kes on tema kadumises süüdi? Kas Karl on suuteline jätkama elu normaalse teismelisena?

Karli juhtumiga tegelevad uurija ja psühholoog jõuavad juhtlõngade abil interneti pahupoolele. Neid hakkab närima küsimus, kas Karli näol on tegemist ohvri või hoopis segaduste põhjustajaga. Karli ema tahab oma poega tagasi. Karli õde tahab välja selgitada tõe. Karl ise soovib pääseda oma mineviku eest. Kõik soovid pole aga määratud täituma.

Täpsem info, piletid: vatteater.ee/lavastused/kaotamindara/

Vene Teater - „PARUN MÜNCHAUSENI SEIKLUSED”

Vanusele 6+

Koht: Vene Teater, väike saal

Etendused: 12:00–12:55; 17:00–17:55

„Parun Münchhauseni seiklused“ põhineb 18. sajandil elanud Saksa paruni fantaasiaküllastel jutustustel. Parun von Münchhausen oli tuntud jutuvestja, kes mõtles välja kõige uskumatumaid seiklusi. Lustlik lavastus, mis jutustab paruni imetabastest seiklustest, olgu selleks reis kuule või iseenda juukseidpidi soost väljasikutamine, ei tohiks jätta kedagi ükskõikseks.
Etendused on eestikeelse sünkroontõlkega.

Täpsem info, piletid: veneteater.ee/et/show/prikliucheniia-barona-miunkhgauzena.html

AVALIKUD TASUTA KONTSERDID

Igas eas huvilistele

Koht: Muusika- ja balletikooli (MUBA) suur saal ja kammersaal, Pärnu maantee 59, Tallinn

Aeg: 18.30–20.30

MUBA õpilased esinevad kahel avalikul kontserdil – rütmimuusika stiilide kontserdil  ja klassikalise muusika õppesuuna kontserdil. Kuulama on oodatud kõik huvilised!

Täpsem info: Heili Einasto, heili.einasto@muba.edu.ee