CPPM / Gecko Teater: avatud tund | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

CPPM / Gecko Teater: avatud tund

jaga
Noorele, Täiskasvanule

Kaasaegsete etenduskunstide õppekava (CPPM) kasvas välja arusaamast, et kõige jõudsam kunstiline areng järgneb kohtumistele inspireerivate loovisikutega. Õppekaval õppides saavad tudengid osa kõige põnevamatest loomingulistest praktikatest ja protsessidest, mis parasjagu etenduskunstide valdkonda ümber defineerivad. Õppetööd viivad suures osas läbi rahvusvaheliselt tunnustatud kompaniid ja etenduskunstnikud üle terve maailma — DV8 Physical Theatre (Suurbritannia), Tanztheater Wuppertal Pina Bausch(Saksamaa), Guillermo Gomez-Pena (USA), Olivier de Sagazan (Prantsusmaa), Rimini Protokoll (Saksamaa), Anne Bogart (USA), Theatre-Re (UK), Electric Company Theatre (Kanada), Song of the Goat (Poola), Rakesh Sukesh (India), Frances Barbe(Austraalia), Mart Kangro (Eesti) jpt.

CPPM Avatud Tund on ürituste seeria, kus kõigil huvilistel on võimalik heita pilk muidu peidus hoitud proovi- ja loomeprotsessidesse. Iga avatud tunni lõpus toimub ka intervjuu külalisega, et veelgi enam nende loomingu tagamaid avada. Rahvusvahelise visuaalteatrifestivali Tallinn Treff raames toimub 27. mail kell 16.00 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia black box’is avatud tund Gecko teatriga. 

Gecko on nimekas füüsilise teatri trupp, mille kunstiline juht on Amit Lahav. Alates asutamisest 2001. aastal on trupp toonud lavale kaheksa tähelepanuväärset lavastust, kaks koostöölavastust ja kaks filmi, mis on toonud neile rahvusvahelise tuntuse. Amit on välja töötanud orgaanilise tööprotsessi, mis kujutlusvõimet, koostööoskust ja vilumust esikohale seades võimaldab etendajatest, loojatest ja tehnikutest koosneval meeskonnal kaasata töösse oma mitmekesine taust, kogemused ja erinevad kultuurid. Meeskond osaleb nõudlikes eksperimenteerimise, reflekteerimise ja tehnilise väljatöötamise etappides nii proovistuudios kui ka väljaspool seda.

Gecko tööd ajendab vaimustumine inimestest ja nende püüdlustest end ühiskonnas väljendada. Lavastused on loodud erineva kultuurilise päritolu ja erineva vanuse, soo ja taustaga inimeste poolt erineva vanuse, soo ja taustaga inimestele. Et inimestel kõikidest eluvaldkondadest oleks võimalik nende töödega suhestuda, kasutavad lavastused mitmeid keeli, et rääkida liikumise, emotsioonide, heli, valguse ja lavakujunduse abil universaalseid lugusid. Nende lavastused inspireeruvad oma publikust ja uurivad ning peegeldavad kaasaegseid teemasid, mis on olulised laiapõhjalisele ühiskonnale. Gecko eesmärk on suhelda iga vaatajaga otse ja julgustada teda täielikult sisusse süüvima. Ainulaadset ja kvaliteetset teatrikogemust pakkudes püüavad nad kõrvaldada tõkked ja hõlmata võimalikult erinevaid inimesi ja kultuure.

CPPMi koduleht

Osta piletid SIIT.