Eesti Noorsooteater alustab taskuhäälinguga | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Eesti Noorsooteater alustab taskuhäälinguga

jaga
18. Detsember 2023 | 10:48

Eesti Noorsooteater alustab endanimelise taskuhäälinguga, mille saadetes vestlevad külalistega erinevad teatritöötajad, teemaks looming, oma kutsumuse leidmine ja selle hoidmine. Esimese saate külaliseks on lavastaja Johan Elm, saadet juhib Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas. 

Noorsooteatri taskuhääling püüdleb selle poole, et pakkuda argipäevas inspiratsiooni, julgustust, analüüsi ja mõttekaaslust nii noorele kui ka täiskasvanud kuulajale. Enamik saateteemasid tõukub Noorsooteatri repertuaarist, võimaldades kuulajal saada nii infot eesootavate või äsja esietendunud uuslavastuste kohta kui leida tuge ja selgemat konteksti juba nähtud lavastuste mõtestamisel. 

Taskuhäälingu esimeses osas vestlevad omavahel Eesti Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas ja lavastaja Johan Elm, kelle dramatiseeritud ja lavale toodud noorte- ja täiskasvanutelavastus „Kasvav kuu” esietendus Noorsooteatris 29. oktoobril. Juttu tulebki „Kasvavast kuust” ja lavastajatööst, kuid ka oma tee leidmisest, enese vaimselt ja loominguliselt vormis hoidmisest ning armastusest. 

Taskuhäälingu tunnusmuusika on loonud Markus Robam, kes on ühtlasi mitme Eesti Noorsooteatri repertuaaris oleva lavastuse helilooja. 

Eesti Noorsooteatri taskuhäälingu episoodid on esialgu kuulatavad üksnes teatri Youtube’i kanalil ja Noorsooteatri kodulehel, kuid levivad uuel aastal ka mitmele populaarsemale taskuhäälinguplatvormile. 

Kuula esimest saadet SIIT.

 

Veel uudiseid