Eesti teatrid pidasid spartakiaadi | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Eesti teatrid pidasid spartakiaadi

jaga
04. Juuni 2024 | 14:10

2.–3. juunil toimus Noarootsi poolsaarel asuvas Tuksi tervise- ja spordikeskuses traditsiooniline iga-aastane teatritevaheline spartakiaad, mille võitis seekord Rahvusooper Estonia.

Rahvusooper Estonia turundusjuht Rein Mikk ütles, et sel aastal läks Estonia selgelt ja eesmärgistatult rändkarikat koju tooma. „Vastased olid väga tugevad ja ülesannet ei teinud kergemaks asjaolu, et pidime võrkpallis mängima neli mängu järjest. Enim meeldisid spordialadest korvpall ja võrkpall. Estonia meeskond teeb ka mõlemal alal regulaarset trenni ja osaleb aktiivselt erinevatel võistlustel. Otsustavad alad olid sangpomm ja mõttemängud,” rääkis Mikk.

Pikaaegse traditsiooniga spartakiaadi korraldavad Eesti teatrid kordamööda, tänavuse teatrite sportliku mõõduvõtu korraldas Eesti Noorsooteater. Spartakiaadist võttis osa üksteist teatrit ja ühtekokku ligi kolmsada inimest. Jõudu katsuti kaheteistkümnel võistlusalal.

Spartakiaadi kavast leiab iga-aastaselt nii traditsioonilisi spordialasid nagu korvpall, võrkpall ja mälumäng, ent ka mitmeid isemoodi ja spetsiaalselt spartakiaadiks loodud võistlusi. Nii kandis selleaastane teatevõistlus pealkirja „Ühe nukunäitleja igapäevane tööelu”, mille osavõtjad võisid end leida nii sirmi ehitamast kui varjunukuga mängimast. Samuti kruvis elevust ja peotuju õhtune DJ-võistlus.

„Spartakiaadi ettevalmistus ja läbiviimine on heas mõttes nagu meeskonnakoolitus, mobiliseerides korraldajad tegutsema ühtse eesmärgi nimel, mis on selgelt väljaspool meie igapäevatööd ja mugavustsooni. On suur väärtus, et meie teatrid ja teatritegijaid hoiavad tugevalt kokku ka üksteisega konkureerides,” sõnas Eesti Noorsooteatri juht Leino Rei.

Noorsooteatri kunstilise juhi Mirko Rajase jaoks oli esmakordne kogemus teatrite spartakiaadil osaleda ja seda ka korraldada. „Tihti satume erinevate teatrite esindajatega omavahel kokku mõnd lavastust tehes, suuremat projekti ette valmistades või hoopis mõnd muret lahendades,” rääkis Rajas. „Leian, et selliseid hetki, kus inimestel on võimalik tunda rõõmu soojast suvepäevast, harrastusspordist, ning sealjuures leida aega ka puhtinimlikuks vestluseks, koosolemiseks nii oma kolleegide kui ka teiste teatrite inimestega, on väga vaja, et anda õhku peale siia tihedalt täidetud argipäeva.”

Noorsooteatril õnnestus mängudel saavutada esikoht lauatennises ja DJ-võistlusel ning kolmas koht korvpallis, mälumängus, kettagolfis ja meeste sangpommitõstes.

Eesti Noorsooteater tänab spartakiaadi sponsoreid: Reval Sport, A. Le Coq, Shroomwell, Kommipomm, Reval kondiiter, Nukuteatrimuuseum, Noorsooteatri kohvik.

Veel uudiseid