Vari | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Vari

jaga
40 min|Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Ovaalsaal

Külmalt põhjamaalt pärit õpetatud mees kolib talveks soojale lõunamaale, kus päike kuumalt pea kohal sirab, nii et varjud päris lühikeseks muutuvad. Ühel õhtul soovib ta, et tema vari piiluks salapärasesse majja, kuhu mees ise ei pääse. Niimoodi jääb ta ootamatult oma varjust ilma. Vari hakkab elama iseseisvat elu ning muutub tasapisi inimeseks. Sellega võiks ju tegelikult leppida. Mis saab aga siis, kui varjul on oma arusaam inimeseks olemisest ja ta tahab valitseda palju rohkemat kui ainult oma endist peremeest? Kuskil siin on peidus vastus küsimusele – miks on inimene inimene...

Hans Christian Anderseni muinasjutul põhineval varjuteatrilavastusel on kaks versiooni: venekeelsel etendusel on laval näitleja Jevgeni Moissejenko ja eestikeelsel Leino Rei.

Etendust külastava grupi täishinnaga pilet annab võimaluse ilma lisatasuta osaleda pärast etendust Varjuteatri töötoas. Selles palume eelnevalt kokku leppida aadressil muuseum [at] noorsooteater.ee.   

Tunnustused

TEATRIAUHIND 2019  Lavastuste muusikalise kujunduse ja originaalmuusika auhind: Liina Sumera – originaalmuusika lavastustele „Gulliveri reisid“ ja „Vari“.

 

Mängivad

Leino Rei või Jevgeni Moissejenko ja Laura Nõlvak või Liisi Tegelmann

Meediakajastus

Materjalid ja lisategevused