Back
Muuseumitund „Teatrinukk liikuma!” annab vaheldusrikaste tegevuste kaudu õpilastele ülevaate nukunäitleja ametist ning teatrinukkude liikidest, mida õpitakse vastavalt liigile animeerima nii individuaalselt kui ka grupis. Teatrinukkude animeerimise kaudu täieneb muukeelsete õpilaste liikumisega seotud eestikeelne sõnavara.
Muuseumitunni läbinud õpilane:
- oskab nimetada teatriameteid;
- eristab teatrinukkude liike;
- õpib teatrinukke animeerima nii individuaalselt kui ka grupitööna;
- täiendab liikumisega seotud eestikeelset sõnavara;
- praktiseerib suulist eneseväljendust.
Muuseumitund lõimib eesti keele ja draamaõpetuse õpiväljundeid.
Kestus: 60 minutit
Vanus: 1.-6. klass
Also recommended
- Näitus „Teatrinuku anatoomia” Kas oled kunagi mõelnud, missugustest materjalidest koosneb üks teatrinukk? Kas teatrinukul on siseelundid? Mis moodustab teatrinuku skeleti?
- Muuseumitund „Teatrinuku anatoomia” Muuseumitunni eesmärk on vaadelda teatrinukkude anatoomiat, uurida nende loomiseks vajaminevaid materjale ning tutvuda erinevate nuku animeerimisviiside ja liikumisvõimalustega. 1 h
- Muuseumitund „Teadlik teatrikülastaja” Muuseumitund on teatrikülastusele sobilik eel- või järeltegevus, mis muudab teatriskäigu eriliseks sündmuseks ning aitab õpilasel kujuneda haritud ja asjatundlikuks teatrikülastajaks. 1 h
- Muuseumimäng „Punamütsike” nii ja teisiti Muuseumimängu käigus mängitakse läbi kaks versiooni „Punamütsikesest”, tutvustades selle kaudu väikelastele Nukuteatri ajalugu, näitemängu erinevaid tahke ja loojutustamist.