Apelsinitüdruk | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Apelsinitüdruk

jaga
1 h 35 min|Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Väike saal

Salapärane kiri armastusest ja igavikust

Viieteistaastase Georgi elus paistab olevat kõik tavaline: tal on ema ja kasuisa ja väike õde, koolis läheb hästi ja erilist huvi pakub astronoomia. Ühel täiesti tavalisel päeval juhtub aga midagi tavatut – Georg saab kirja minevikust, oma isalt, kellest poisil pole ainsatki mälestust. Kirjas jutustab isa loo salapärasest Apelsinitüdrukust ja esitab Georgile küsimuse, mis noormehe elu põhjalikult sassi lööb. Georg seisab silmitsi suhete ja mälestustega, millest tavaliselt ei räägita.

Lugu Apelsinitüdrukust kõneleb kõige tähtsamast: armastusest ja igatsusest, perekonnast ja üksildusest, ajast ja igavikust.

2003. aastal kirjutatud noorteromaan „Apelsinitüdruk” on tänaseks tõlgitud enam kui 40 keelde. Romaani autor Jostein Gaarder on kaasaegne Norra laste- ja noortekirjanik, kes käsitleb oma teostes ajatult aktuaalseid probleeme ja püstitab mõtlemapanevaid küsimusi inimese kohast universumis.

Soovitame koolirühmadele:
Niguliste muuseumist tellige pärast etendust jätkutund „Salapärane maal minevikust”: Kui suurt osa mängisid ajatud küsimused varasemate aegade inimeste igapäevaelus? Kuidas mõjutasid need eluvalikuid ja peresuhteid? Maailmakuulus maal Surmatants toob meile sõnumeid minevikust.
Jätkutunni kestus on 30 minutit, hind 32€/grupp.

Mängivad

Kaisa Selde (külalisena), Liina Vahtrik (külalisena), Mart Müürisepp, Andres Roosileht (külalisena), Taavi Tõnisson

Meediakajastus

Materjalid ja lisategevused