Garaaž | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Garaaž

jaga
40 min|Koolilapsele|Väike saal

Circa Teater
NORRA

Tere tulemast garaaži! See on koht, kus me parandame asju.
Me taastame, sätime ja korrastame. Või siis mitte?

Räpases ja asju tuubil täis töökojas veedavad oma päevi kaks parandajat – kellel on tahtmine alati täiustada ja arendada –, uurides hiiglaslikus mootorite ja mehaaniliste osade ja tükkide kollektsioonis peituvat potentsiaali. Nad uurivad end hiiglaslikku ehitusprojekti, mis aina kasvab nii suuruses kui ka keerukuses, kuni ehitusprojekt võtab ise terve töökoja üle. Kelle käes nüüd kontroll on? „Garaaž” on humoorikas süüvimine loovusesse ja igavesse progressiusku.

Kahe mehe ellujäämine sõltub täielikult munast, mille nende kana iga päev muneb. Ja see tundub olevat kogu nende tegevuse mõte: jääda ellu – ja hoida töös masinavärki, mis muutub kunstiteoseks iseeneses. – Chris Erichsen, Periskop

Cirka Teater on üks kogenumaid teatritruppe Norra etenduskunstide maastikul. Trupi mitmekesist repertuaari, alates väikestest õdusatest lavastustest kuni mastaapsete vabaõhuvaatemängude ja suure lava tükkideni, iseloomustab visuaalselt rikas teatrikeel.

Teater asutati 1984. aastal. Rohkem kui 35 aastat ja ligikaudu 40 lavastust hiljem on trupi suuruseks 3–4 inimesest väiksemate ringreisilavastuste puhul kuni kümnete liikmeteni suurlavastuste juures. Nii suuremate kui väiksemate lavaprojektide puhul tehakse koostööd kaasaegsete heliloojatega, arendades paralleelselt muusikalisi ja visuaalseid väljendusvorme. Aastate jooksul on Cirka teater kogenud, et leiab eriti hästi ühise keele just lastega.
 

Teatri koduleht