Momo | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Momo

jaga
2 h 10 min|Koolilapsele, Noorele|Ferdinandi saal

Kummaline lugu ajavarastest ja lapsest, kes inimestele varastatud aja tagasi tõi.

Linnakese serval amfiteatri varemetes elab tüdruk, kelle nimi on Momo. Keegi ei tea, kust ta pärit on või kes on ta vanemad. Momol on aga üks eriline võime: ta oskab väga hästi kuulata. Kui temaga kõneleda, siis lahenevad mured ja tülid ning lendu tõuseb piiritu fantaasia. Momo saab oma erilise võime tõttu väga oluliseks sõbraks kõigile linnaelanikele.

Ühel päeval ilmuvad linnakesse hallid härrad, kes teevad linnaelanikele ettepaneku hakata aega kokku hoidma. Inimesed, kes hoiavad aega kokku, peaksid olema õnnelikumad ja edukamad. Kas tõesti?

„On üks suur ja ometi üsna igapäevane saladus. See saladus on aeg. Aja mõõtmiseks on kalendrid ja kellad, aga need ei tähenda midagi, sest igaüks teab, et üksainus tund võib tunduda nagu igavik, vahel võib see aga hetkena mööduda – olenevalt sellest, mida sel tunnil läbi elatakse. Sest aeg on elu. Ja elu elab südames.” – Michael Ende „Momo” 

"Momo" põhineb Saksa laste- ja noortekirjaniku Michael Ende samanimelisel muinasjutt-romaanil, mis ilmus 1973. aastal. Teose teemad on muutunud aja jooksul ainult aktuaalsemaks.

Loe raamatu sisukokkuvõtet siit.

Mängivad

Doris Tislar, Mihkel Vendel või Sander Roosimägi, Andres Roosileht, Leino Rei, Lee TreiTiina Tõnis, Getter Meresmaa, Karl SakritsRisto Vaidla

Meediakajastus

Materjalid ja lisategevused