70. hooaja lõpetab puudutav koguperelavastus | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

70. hooaja lõpetab puudutav koguperelavastus

jaga
13. Juuni 2022 | 10:37

Eesti Noorsooteatri suvelavastus „Hommikuvalgusesietendub pühapäeval, 19. juunil Telliskivi kvartali M-hoones. Hoogne, puudutav ja fantaasiarikas koguperelavastus räägib omaloodud kogukonnas ilma vanemateta elavatest lastest.

Lavaloo viis tegelast elavad kambas ilma igasuguse järelevalveta. Kehtivad oma reeglid ja seadused. Mitte keegi ei kontrolli, ei keela, ei kamanda. Ühelt poolt pakub selline vabadus rõõmu, teisalt kasvavad igaühes lootused ja unistused, mis eeldavad sammu omaseks saanud ruumist välja. Ent kuidas selleni jõuda? Mis üldse teeb lihtsalt kohast kodu? On ju ka vanematega kodudes „kodutuid” lapsi, kes igatsevad läheduse järele.

Ehkki lugu on fiktiivne, on see siiski väga isiklik. Seosed praeguse ajaga  on nähtavad ja äratuntavad. Lavastaja Mirko Rajas: „Austan klassikat ja pean oluliseks selle mängimist, kuid vahel tasub võtta ette teekond ja teha lavastus just praegu elavatest inimestest, nende otsingutest, rõõmudest, hirmudest ja igatsustest, et anda kõigile, kes selles ühises aegruumis viibivad, midagi, millega loovalt edasi tegeleda.”

Eva ja Indrek Koffi spetsiaalselt Eesti Noorsooteatrile kirjutatud näidend põimib ühtseks tervikuks sotsiaalselt olulised teemad ja mängulise huumori. Lavastaja sõnul võib selline koguperelavastus anda hääle noorele inimesele, kes ei oska kõiki oma mõtteid veel kuuldavaks teha ning ühtlasi võib see anda hääle ka täiskasvanud teatrivaatajale, kes teinekord on end vaikima unustanud  – see võib kokku tuua ja aidata üles leida või taasluua kadunud ühisosa.

Hommikuvalgus” ongi lugu noortelt vanematele ja vanematelt lastele, et õppida ühiselt väärtustama seda, mis meil on, tegelema sellega, mida ei ole, ja ehitama sinna, kus on puudu.

Koguperelavastust „Hommikuvalgus” mängitakse Telliskivi kvartali M-hoones vaid kümnel korral 19. juunist 15. juulini. Piletid on müügis teatri kodulehel ja Piletitaskus.

Kõigile alates 10. eluaastast sobivas lavastuses mängivad Getter Meresmaa, Joosep Uus, Risto Vaidla, Steffi Pähn ja Maria Ehrenberg.

Autorid Eva Koff ja Indrek Koff, lavastaja Mirko Rajas, kunstnik Illimar Vihmar, helilooja Markus Robam, valguskunstnik Ivar Piterskihh (Endla Teater), videokunstnik Elise Christin Jörberg.

Fotod proovist: Johan Huimerind

Veel uudiseid