Hooaja lõpetamisel jagati kolleegipreemiaid | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Hooaja lõpetamisel jagati kolleegipreemiaid

jaga
12. Juuli 2022 | 14:04

Reede hommikul tõmmati joon alla teatri 70. hooajale, millesse mahtus väga erinäolisi lavastusi nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Hooaja lõpetamisel jagati traditsioonilisi kolleegipreemiaid.

Hooaja jooksul külastas Eesti Noorsooteatri etendusi ligi 56 200 inimest ning Nukuteatrimuuseumi väisas kohapeal ja virtuaalselt üle 11 000 külastaja. Hoolimata keerulistest, piirangute ja eritingimustega seotud aegadest toodi välja kõik plaanitud uuslavastused. Anti 478 etendust, sealhulgas esmakordselt korraldatud Balti visuaalteatri esitlusfestivali programm.

„Juubelihooajal püüdsime oma uuslavastustega anda ülevaade meie teatrist – just nendest suundadest ja pürgimistest, kus oleme ja kuhu oleme teel,” ütles Eesti Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas. „Peame oluliseks, et iga uus lavastus võiks olla selline, mida vaadates ja mängides liigume hinges või teadvuses uutesse paikadesse; et midagi muutuks meis inimestena, et midagi kasvaks suuremaks ja areneks tõelisemaks.”

Juubelihooajal jõudis lavale kaheksa uuslavastust, neist esimesena septembris sõnadeta väikelastelavastus A. H. Tammsaare elufilosoofilise miniatuuri „Poiss ja liblik” (lav. Leino Rei) põhjal. Sander Pukk lavastas maailma absurdiklassiku Eugène IonescoNinasarviku” noortele ja täiskasvanutele, Eesti lastekirjanduse vanema põlve autori Ernst Peterson-Särgava kirja pandud „Ennemuistsed jutud Reinuvader Rebasest” jõudsid laste ette Anne Türnpu lavastajakäe all.

Jaanuaris mõtestas Juhan Liivi luuleloomingut lavakunstikooli 30. lend Mirko Rajase lavastuses „Sihtisid pole sel sillal”. Veebruaris tõi Astrid Lindgreni lasteromaani „Röövlitütar Ronja” dramatiseeringu lavale Taavi Tõnisson. Esmakordselt olid Noorsooteatris lavastamas Daniil Zandberg, kes tõi lavale sõnadeta visuaalteatrilavastuse „SinelNikolai Gogoli ainetel, ning Kersti Heinloo, kelle käe all jõudis publiku ette Eestis elanud parunessi Eveline von Maydelli siluetikunstist inspireeritud lavastus „Eveline ja Mina”. Teatri Noortestuudio esitas lõputööna kolmel korral rännaklavastust „Somnia Vera Facit” ja hooaja lõpetas Indrek ja Eva Koffi kirjutatud ja Mirko Rajase lavastatud suvelavastus „Hommikuvalgus”.

Mais korraldas Eesti Noorsooteater koostöös Läti ja Leedu kolleegidega esimese Balti visuaalteatri esitlusfestivali. Rohkearvulise kohaliku publiku ja rahvusvaheliste festivalide korraldajate ette jõudis 13 lavastust ja 21 etendust Leedust, Lätist ja Eestist.

Punktina hooajale kuulutati reedel, 15. juulil välja traditsioonilised kolleegipreemiad, mille hääletusel osales anonüümselt kogu teatrikollektiiv.

Lipulaeva ehk parima uuslavastuse tiitli sai visuaalselt mõjus ja jõulise sõnumiga „Sinel”, mis pälvis ühtlasi auhinna Pauk Luuavarrest kui hooaja suurim üllatus, lavastajaks Daniil Zandberg Vene teatrist. Pärl ehk parim naisnäitleja oli lõppenud hooajal Laura Kukk rollidega lavastustes „Ennemuistsed jutud Reinuvader Rebasest”, „Röövlitütar Ronja” ja „Eveline ja Mina”. Ladvaõuna ehk parima meesnäitleja tiitel läks Taavi Tõnissonile rollide eest lavastustes „Ennemuistsed jutud Reinuvader Rebasest” ja „Sinel”.

Maailma Meistri ehk parima kunstniku tiitli pälvis Rosita Raud lavastuse „Sinel” kunstnikutöö eest, samuti lavastusele „Sinel” kirjutatud heliloomingu eest läks Markus Robamile tiitel Loov Jõud ehk parim loomemeeskonna liige. Hall Kardinal ehk parim etendust teenindav töötaja on grimeerija  Triin Klaas, Osavnäpp ehk parim töökodade töötaja on butafoor Luule Kangur, Töömesilane ehk parim korraldus-, administratiiv- ja loomeala töötaja on etendusteenistuse juht Hannele Känd. Majavaimuks ehk parimaks maja teenindavaks töötajaks hääletati kohvikuteenindaja Triinu Saaremägi.

Lisaks tunnustati hooaja hõivatumaid näitlejaid, kelleks olid Getter Meresmaa 113 etendusega ning Risto Vaidla 101 etendusega.

Eesti Noorsooteater ja Nukuteatrimuuseum tänavad sisuka hooaja eest kõiki külastajaid ning suurepäraseid koostööpartnereid: Reval-Sport Spordiklubi ja Veekeskus, perekond Riesenkampff, Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium, Ühisteenused, Elke Auto, Tallink, A. Le Coq, Piletilevi, Partnerkaart ja Selver, Tallinn Card, Dr. Hauschka, Maiasmokk ja paljud teised.

Indrek Rammuse fotol tagareas Janek Saareli, Rosita Raud, Hannele Känd, Triin Klaas, Markus Robam, Risto Vaidla, Laura Kukk, esireas Taavi Tõnisson, Getter Meresmaa, Triinu, Saaremägi.

Veel uudiseid