Laste muusikafestival Kräsh avalikustas peaesinejad | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Laste muusikafestival Kräsh avalikustas peaesinejad

jaga
28. Märts 2024 | 9:23

Tallinna laste jazzifestival Kräsh toob 8.–9. juunini juba teist korda Eesti Noorsooteatris muusikasõpradeni põnevad artistid. Teiste seas astuvad festivalil lavale Karl Killing, Liis Lemsalu ning Genka koos Marta Lotta Kukega.

Festivalijuhi Maris Aljaste sõnul on ka tänavuse Kräshi programm kokku pandud eelkõige mõttega noori kõnetada ning samal ajal uusi artiste ja žanreid tutvustada. „Meie südameasi on kasvatada kogu muusikavaldkonnale juurde tulihingelisi muusikasõpru, kes oskaks hinnata kodumaist muusikat ja artiste,” ütleb Aljaste. „Me ei taha teha allahindlust festivali programmi või produktsiooni kvaliteedis – lapsed ja noored on publik, kes on väärt kõrgetasemelist festivalikogemust.”

Tänavuse festivali peaesinejad on Karl Killing, Liis Lemsalu Band, Sandra Sillamaa ja Jalmar Vabarna ning esimese ühise ülesastumise teevad Genka ja Marta Lotta Kukk. Pisemale publikule on Piip ja Tuut koos Siim Aimla trioga ette valmistanud „Konnalaulu kontserdi”. Laupäeva õhtul saab nii väike kui suur näidata enda tantsuoskuseid DJ ja koreograafiga lastediskol.

Üheks festivali olulisemaks osaks on „Noortelt noortele” lava, kus igal täistunnil astuvad lavale erinevate muusika- ja huvikoolide ansamblid oma minikontsertidega. „Meie jaoks on tähtis, et Kräsh oleks noorte muusikahuviliste kohtumispaik, mille pinnalt hiljem elukestvaid sõprussuhteid ning uusi muusikalisi koosseise sündida saaks,” selgitas Aljaste.

Lisaks pakub programm põnevaid kohtumisi muusikutega ning üllatusterohkeid töötubasid, mis kombivad loovmõtlemise piire ning aitavad noortel erialaseid oskusi arendada.

Tallinna laste jazzifestival Kräsh toimub 8.–9. juunini Noorsooteatris. Festivalipassid- ja päevapassid on müügil Piletikeskuses. Programmi ja uudistega saab end kursis hoida Kräshi kodulehel, Facebookis ja Instagramis. Kräsh toimub Jazzkaare ja UNESCO muusikalinna Tallinna eestvedamisel.

Veel uudiseid