Noorsooteatris esietendub väikelastelavastus „Lenda-lenda, röövik” | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Noorsooteatris esietendub väikelastelavastus „Lenda-lenda, röövik”

jaga
05. September 2023 | 13:04

Pühapäeval, 10. septembril jõuab Eesti Noorsooteatri ovaalsaalis lavale Katri Pekri liblika eluringi tutvustav väikelastelavastus „Lenda-lenda, röövik”, mis kutsub ühtviisi väikseid ja suuri looduses seisatama, kuulatama ja märkama.

„Lenda-lenda, röövik” räägib nukukunsti vahendeid, laule ja muusikat kasutades loo sellest, kuidas munast kooruvast näljasest röövikust saab lustlik liblikas. 

Lavastaja Katri Pekri sõnul innustasid teda lavastust looma vestlused lastega, kust jäid kripeldama väikeste maailmaavastajate küsimused, millele ta ei osanud vastata ning millest kasvas välja soov rohujuuretasandiga uuesti tutvust teha. „Esimeseks inspiratsiooni algallikaks oli Moira Butterfieldi raamat „Liblikas”, mis avas liblika eluringi teemat väga napisõnaliselt, kuid selgelt, ning mille värvikad illustratsioonid andsid tõuke teemale nukuteatri võtmes läheneda. Lavastuse loomisel oli minu sooviks jutustada lastele liblika eluringi lugu nii tõepäraselt, kui see looduses on, aga väikeses fantaasiakastmes, sest loodus võib hetketi olla kriipivalt otsekohene ja isegi karm,” kirjeldas lavastaja. 

Lavastuse kunstnik on Eesti Noorsooteatri nukumeister Annika Aedma, kelle sõnul sai ta röövikuloo lavamaailma loomisel inspiratsiooni pop-up-raamatutest ja vanaaegsetest paberteatri makettidest. „Nukkude, tegelaste loomisel olen väga suurelt toetunud nukumeistri ametile. Antud lavastus võimaldas nukumeistrina ja kunstnikuna ühes isikus katsetada ja luua midagi, mida seni proovinud, loonud ei ole. Lavastus pakkus nukutehniliselt palju väljakutseid,” rääkis Aedma. 

Mängivad Getter MeresmaaJevgeni Moissejenko ja Karl Sakrits. 
Lavastuse dramaturg ja laulude autor on Helena Läks, helilooja Liina Sumera, valguskujundaja Targo Miilimaa.

Etendus kestab umbes 35 minutit. 
Vanusele 3+

Veel uudiseid