Tallinn Treff 2023 tõi saalidesse 3300 visuaalteatrihuvilist | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Tallinn Treff 2023 tõi saalidesse 3300 visuaalteatrihuvilist

jaga
02. Juuni 2023 | 16:20

Pühapäeval, 28. mail lõppenud rahvusvahelise visuaalteatrifestivali Tallinn Treff etendused pälvisid nelja päeva jooksul 3300 külastust. Festival tõi Eestisse 17 lavastust ja visuaalteatriga seotud aktsiooni 10 riigist, kokku anti 32 etendust ning kohal viibis 60 teatriprofessionaali mitmelt poolt Euroopast.

„Hing heliseb ja südant valdab tänutunne! Kõik sujus, laabus, toimis. Tõden taas ja taas, kui vapustavad kolleegid mul on. Programm kõnetas – nii palju head tagasisidet ma varasematest aastatest ei mäletagi,” kommenteeris tänavust Tallinn Treffi Eesti Noorsooteatri juht Joonas Tartu, kelle sõnul on festivalijuht Leino Rei teinud vapustavat tööd. „Lisaks sõbralik ja meeldiv õhkkond – sügav kummardus publikule. Ja muidugi noored! Palju noori suhtlemas ja suhestumas,” rõõmustas Tartu ka festivalipubliku üle.  

Nelja päeva jooksul sai näha kuut lastele ning ühtteist noortele ja täiskasvanutele suunatud lavastust, millest neli olid pärit Eestist ja kolmteist mujalt maailmast (Saksamaa, Itaalia, Soome, Taani, Belgia, Holland, Iisrael, Suurbritannia, Sloveenia). Etendused toimusid Eesti Noorsooteatris, Kanuti Gildi SAALis, Sõltumatu Tantsu Laval ning Kumus. Õhtuti jagati muljeid ja vahetati mõtteid festivaliklubis, mida juhtis näitleja Karl Sakrits.

Teiste seas jõudis festivalipubliku ette maailmas hinnatud koreograafi ja lavastaja Duda Paiva nuku- ja füüsilise teatri lavastus „Bruce Marie” (Holland), mis uurib inimese ja tehnoloogia suhet, ning nuku- ja objektiteatrilavastus „Kajakas” (lav. Nataša Belova, Belgia) Tšehhovi samanimelise näidendi ainetel. 

Festivali juhi Leino Rei sõnul tunneb ta rõõmu selle üle, et Tallinn Treffil on rahvusvahelises festivalikalendris oma kindel koht. Nii külastas seekordset festivali ka kuuskümmend teatriinimest erinevatest Euroopa riikidest. Nende tagasiside annab selge signaali, et liigume sisuliselt ja korralduslikult õiges suunas, sõnas ta.

Esmakordselt Treffi ajaloos oli tänavusel festivalil metseen, kes toetas erialatudengite teatrikülastusi festivalil, võimaldades Treffi lavastusi vaatamas käia viiekümnel tudengil EMTA Lavakunstikoolist, CPPMist, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast, Eesti Kunstiakadeemiast ja Tartu Ülikooli teatriteaduse õppetoolist.

Tudengite kohalolu Treffil mõjutas oluliselt festivali atmosfääri. On rõõm, et tulevaste teatriteadlaste, näitlejate, lavastajate, dramaturgide ja kunstnike vaade visuaalteatrile avardus nende päevade jooksul oluliselt ja ootame huviga, kuhu neid siit saadud inspiratsioon kannab, rääkis Leino Rei. 

Festivali korraldajad tänavad toetajaid ja koostööpartnereid Kultuuriministeeriumi, Eesti Kultuurkapitali, Sõltumatu Tantsu Lava, Kumu, Kanuti Gildi SAALi, Tallinna linna, Kristjan Rahu, Reval Sporti, Tallink Hotelsi, Hella Hunti, Humalakoda, Piletilevi ja Ühisteenuseid.

Järgmine Tallinn Treff toimub 2025. aastal.

Veel uudiseid