Teatrifestival NAKS suurem kui kunagi varem | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Teatrifestival NAKS suurem kui kunagi varem

jaga
20. Oktoober 2022 | 10:49

Rahvusvaheline noore vaataja teatri festival NAKS tuleb taas ja seekord suuremalt kui kunagi varem! 2. - 5. novembril peetakse Eestimaa südames maha suur juubelifestival: ASSITEJ Eesti Keskus 30 & Paide Muusika- ja Teatrimaja 35!

"Palle üksi maailmas" rändab esimest korda pealinnast välja Türile. NAKS festivali raames toimub etendus 2. novembril kell 15.00 Türi Kultuurikeskuses. Sellele järgneb tasuta pulganuku valmistamise töötuba Nukuteatrimuuseumilt. 

2.-5. novembril Paides ja Türil jõuavad nelja päeva jooksul publikuni kõige uuemad ja mitmekülgsemad etendused lastele ja noortele nii Eestist kui ka välismaalt: Soomest, Slovakkiast, Ukrainast ja Poolast. 4 päeva, 18 lavastust, 24 etendust noorele vaatajale, õpetajatele, teatriprofessionaalidele, lapsevanematele ja kõigile kultuurisõpradele! Kaasaegne tsirkus, beebiteater, improvisatsioon, nukuteater, pärimus, tantsu-, visuaal- ja sõnateater, muusika ja noorte osalus. Seda kõike leiabki NAKSi programmist, igale vanusele!

Festivali raames toimub lastekultuuri seminar “Tähelepanu, laps!” ning iga festivalipäeva lõpus saab kohtuda huvitavate näitlejate ja lavastajatega Paide noorte poolt modereeritud vestlusringides. Esmakordselt viiakse festivali raames läbi kohalikke noori kaasav noorteprogramm! Õpilased saavad osaleda ka töötubades Järvamaa koolides ja lasteaedades ning kuulata värske prantsuse noortenäidendi ettelugemist.

Festival toimub Paide Muusika- ja Teatrimajas, Wittensteini tegevusmuuseumis, Türi Kultuurikeskuses ja kohalikes koolides ja lasteaedades. Festivalil osalevate esinejate seas on Eesti Noorsooteater, Piip ja Tuut Teater, Kuressaare Teater, Rändteater Vaba Vanker, Ugala Teater, Improteater IMPEERIUM, Soome kaasaegne tsirkus Ilmatila, Rahvusooper Estonia, nukumeister Katanari Slovakkiast, Art Fraction Foundation Poolast, Viimsi Gümnaasiumi teatritrupp EKSPERIMENT ja Paide Teatristuudio, Sandra Lange, Big Wolf Company, Miksteater, Persha vystava Ukrainast, Teoteater, ImproVoc3 ning ZUGA Ühendatud Tantsijad.

NAKS festivali üks korraldajatest, ASSITEJ Eesti Keskuse juhatuse liige Marek Demjanov on kommenteerinud festivali järgmiselt: “ASSITEJ Eesti Keskus on festivali korraldanud Eesti eri paigus juba üle 15 korra. Sel korral siis Paides. Festivali programmi on hoolega valitud lastele ja noortele suunatud lavastused, mis pakuvad avastamisrõõmu ka täiskasvanutele. Programmist leiab muusika-, sõna-, tantsu-, kaasaegse tsirkuse- ja visuaalteatri lavastusi, mis peegeldavad noore vaataja teatri hetkeseisu nii Eestis kui ka välismaal. Festivali raames korraldame ka lastekultuuri seminari, kus räägime põletavatel teemadel ühiskonnas ning lastele ja noortele tehtava teatri vajalikkusest ja eripärast. Uue algatusena oleme festivali juurde loonud noorteprogrammi, kus noored saavad ise kaasa lüüa ja rääkida neid puudutavatel ning neile olulistel teemadel. Festivali ajal toome Paide lasteni ja noorteni mitmed õpitoad, kus on võimalik piiluda teatritegemise köögipoolele ning ka ise selles kaasa lüüa”

Etenduste ja programmi kirjeldustega on võimalik tutvuda www.naksfestival.ee lehel. Pileteid ja festivalipasse saab soetada Fientast (https://fienta.com/naks-festival). Samuti kuuluvad festivaliprogrammi kaks etendust, näidendilugemine, lastekultuuri seminar ja vestlusringid, mis on publikule tasuta. Näidendilugemist ja seminari saab vaadata ka veebiülekande teel festivali kodulehelt ja Postimehest.

Õpetajatele on sissepääs prii! Õpetajapileti saab välja võtta Fientast või kirjutades meiliaadressile naksfestival [at] gmail.com. Samale meiliaadressile kirjutades saab broneerida kohti lasteaia- ja kooligruppidele. 

Rohkem informatsiooni www.naksfestival.ee ja www.assitej.ee

Festivali toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Paide linn. Festivali koostööpartneriteks on Paide Muusika- ja Teatrimaja, Paide Gümnaasium, Paide Hammerbecki Põhikool, Prantsuse Instituut Eestis, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Türi Kultuurikeskus ja Wittensteini Tegevusmuuseum. Festivali korraldab ASSITEJ Eesti Keskus.

Veel uudiseid