Lõppes Eesti Noorsooteatri 72. hooaeg | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Lõppes Eesti Noorsooteatri 72. hooaeg

jaga
10. Juuli 2024 | 15:04

Täna hommikul Gustav Adolfi Gümnaasiumi võimlamaja sisehoovis toimunud piknikul võttis Eesti Noorsooteatri kollektiiv kokku 72. hooaja, mille jooksul jõudis lavale seitse uuslavastust, nende seas teatri noortestuudio lõputöö, asus ametisse uus teatrijuht ja käivitus teatri taskuhäälingusaade.

72. hooajal anti Eesti Noorsooteatris 505 etendust, mida külastati ligi 71 300 korral. Nukuteatrimuuseumi külastati ligi 10 000, muuseumi rändnäitust 2357 korral. 

Hooaja avas Katri Pekri väikelastelavastus „Lenda-lenda, röövik”, oktoobri lõpus tõi Johan Elm lavale Sarah Crossani noorteromaanil „Kuutõus” põhineva lavastuse  „Kasvav kuu”. Sügishooaja lõpetas detsembris esietendunud Mikk Jürjensi muusikaline komöödia „Frideberta”.

Detsembris alustas Eesti Noorsooteater ka endanimelise taskuhäälinguga. Esimese saatehooaja sisse mahtus seitse saadet, milles külalistega vestlesid erinevad teatritöötajad, teemaks looming, oma kutsumuse leidmine ja selle hoidmine. 

Veebruaris jõudis Mari-Liis Lille lavastajakäe all publiku ette Maurice Druoni „Tistou, roheliste sõrmedega poiss”, märtsist alates etendus üheksal korral teatri noortestuudio lõpulavastus „9 elu” (lav. Leino Rei ja Mirko Rajas). Märtsikuusse mahtus ka teatri 72. sünnipäeva tähistamine ning teatrijuhi vahetus – Eesti Noorsooteatri sihtasutuse nõukogu valis viie kandidaadi seast teatri juhiks Leino Rei.

Kevadhooaja südames jõudis lavale Renate Keerdi uuslavastus „SÜÜDE”, hooajale pani punkti Taavi Tõnissoni suvel mööda Eestit ringi reisiv koguperelavastus „Lahenduste ministeerium”

Nukuteatrimuuseumis jätkus lõppenud hooajal populaarne kohtumistesari näitlejate ja nukkudega ning toimus haridusprogramme igale kooliastmele. Muuseumi ekspositsiooni lühivorm, rändnäitus „Teatrinukkude võlumaailm” jõudis lõppeval hooajal Pärnusse, Tartusse ja Kuressaarde. 

Oma täna hommikul teatrikollektiivile peetud kõnes tõdes teatrijuht Leino Rei, et Noorsooteater on heas seisus ning ühtehoidva kollektiivi ja ühise väärtusruumi toel suuteline loominguliselt arenema ka tingimustes, kus teatrite rahastus on külmutatud. Rei kutsus kolleege üles suurte saavutuste kõrval märkama ja pühitsema ka väiksemaid võite ja edusamme.

Kunstiline juht Mirko Rajas tänas kollektiivi ja publikut hooaja eest. „Sest mis see teater lõppeks muud on kui üks üks vaimne ruum, kus väga erinevate inimeste südamed ühisel eesmärgil – nii laval, lava taga kui vaatajatena saalis – kokku saavad.”

Eesti Noorsooteater ja Nukuteatrimuuseum tänavad elamusterohke hooaja eest kõiki külastajaid,  koostööpartnereid ja hooaja erisündmustele õla alla panijaid: Reval-Sport Spordiklubi ja Veekeskus, perekond Riesenkampff, Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Ühisteenused, Elke Auto, Tallink, Piletilevi, Partnerkaart ja Selver, Tallinn Card, Muuseumikaart, Perekaart, Kino Sõprus, Pood Pärl, Jazzkaar, Büroomaailm, A le Coq, E-Piim, Kommipomm, Reval kondiiter ja paljud teised. 

Teatripere puhkab kuni 19. augustini. Puhkuse ajal on teisipäevast pühapäevani kell 11–17 avatud teatri kassa ja Nukuteatrimuuseum, kus toimuvad ka iganädalased ekskursioonid ja töötoad. 

 

Fotod: Indrek Rammus

Veel uudiseid