NUKU muuseumis algab põnev kontserdisari | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

NUKU muuseumis algab põnev kontserdisari

jaga
24. Oktoober 2017 | 9:43

15. novembril saab alguse uus kontserdisari, mille toimumiskoht on üsna eriline – muusikud astuvad üles teatrinukkude keskel.

NUKU muuseumi ruumides toimub sel hooajal neli kontserti. Esimene neist leiab aset 15. novembril kell 18, mil musitseerib trio Päri Päri, kuhu kuuluvad jazz-laulja Maarja Soomre, kitarrist Jaan Varts ja trummar Tanel Ruben. See uus loominguline trio ammutab jõudu ja seab sihid pärimust kandes. Nende laulud ja pillilood omandavad uue rüü muuseumi maagilistes ruumides.

Muuseumi juhataja Maria Usk ütleb, et muusika ja teater ning tänavamuusikud ja nukuteater on ajaloos ikka käsikäes käinud. „Lisaks sellele, et muusika on teatri väljendusvahend, on heli- ja teatrikeelel rohkemgi kokkupuutepunkte: elutu nuku äratab näitleja ellu samamoodi nagu muusik äratab ellu noodipaberil kirjas oleva muusika,” kirjeldab Usk.

Muuseumikontserdi esimene katsetus toimus eelmisel hooajal, kui oma diplomitöö raames esines NUKU muuseumis Katariin Raska, kes naaseb muuseumisse kontserti andma veebruaris. Koos NUKU teatri näitleja Kadri Kaldaga toimub 4. veebruaril kontsert-mäng „Parmu pill”, mis jutustab lugusid ning kus nukuteatrikunsti abil luuakse installatsioone. Mõlemale autorile meeldib omal viisil muusika, etenduskunstide ning meediumite kokkumäng.

Jaanuaris musitseerib muuseumis viiuldaja Sänni Noormets, kes on ka praegu NUKU teatris heliloojana kaastegev uuslavastuse „Eesti jõulud” trupis. Kontserdisarja viimane sündmus on aprillis, kui The Swingin’ Sisters and Band esitab legendaarse Eesti Raadio Meeskvarteti salvestatud säravaid, humoorikiad ning suurepäraseid eestikeelsete tekstidega kergemuusikalaule.

Muuseumikontserdid toimuvad novembris, jaanuaris, veebruaris ja aprillis NUKU muuseumi eriilmelistes ruumides. Kindlat lava pole, muusikud leiavad enne kontserti neid enim inspireerivad ruumid ja paigad, kus oma loomingut esitada.

Kontserdipiletid on saadaval NUKU teatri kodulehel ja kassas ning Piletilevis hinnaga 12 ja 9 eurot. 

Teate koostas
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839, hannele.kand [at] nuku.ee

Veel uudiseid